İzin Kullanacak Personelin Dikkatine

EBYS üzerinden İzin alacak olan akademik personelimiz kendisine verilen kullanıcı adı ve şifresini kullanarak EBYS' ye giriş yaptıktan sonra; "Personel" sekmesinden "Personel İzin Formu Ekle" sekmesini seçtikten sonra açılan sayfada sol alt köşede Paraf ve İmza Bilgileri  bölümünün altında bulunan şablon'da "Tıp Fakültesi İzin Formu" nu seçip, paraf kısmına ilk önce kendisini sonrasında Bölüm Başkanını seçiyor.İmza kısmına ise ilk önce Hastane Yöneticisi ve sonrasında Dekan seçildikten sonra ilgili diğer boş kısımları doldurup imzaya sunarak izin işlemini tamamlıyor.

İzin formunu dolduran kişinin ayrıca paraf atmasına gerek kalmaksızın sırasıyla diğer paraf ve imza atacak kullanıcıların işlem yapmaları beklenir. Tüm paraf ve imzalar atıldıktan sonra izin onayı gerçekleşmiş demektir.

Not :Yıllık, Sıhhi, Doğum, Evlilik, Heyet Raporu, Mazeret, Mesai, Ölüm, Süt, Ücretsiz ve Yol izinleri bu bölümden doldurulacaktır.

Bilimsel toplantılar, kongre, sempozyum, bildiri, seminer, vb. akademik çalışma izinleri ise "Personel" sekmesinden; "39. Md. Akademik Personel İzin Formu Ekle" sekmesinden seçilerek doldurulacaktır. Fakat şu anda bahsi geçen form ilgili birimlerce Tıp Fakültesine uygun formata getirilemediği için bu tür izinler EBYS üzerinden alınamamaktadır. Çalışmalar tamamlandığında bu tür izinler de EBYS üzerinden alınacaktır.

*EBYS kullanıcı adı ve şifresini temin etmemiş olan personelimizin şahsen, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile irtibata geçmesi gerekmektedir. 0 (358) 211 50 28- Dahili (5262) Turgay ŞAHİN